top of page

Recep Kaptan Çeşmesi'nin Proje Çalışmalarına Başlanıyor

Silivri Kültürel mirasları olan çeşmelere dair gerçekleştirdiğimiz çalışmalar kapsamında Alibey Mahallesi 117 Ada 18 Parsel'de yer alan Recep Kaptan Çeşmesi'nin restorasyonunun yapılması ve koruma altına alınması adına Silivri Belediyesi'ne verdiğimiz dilekçe yanıtı 30.07.2021 tarihinde tarafımıza ulaştı.


Söz konusu çeşmenin etrafının açılarak temizliğinin yapılması, koruma altına alınması ve restorasyonunun gerçekleştirilerek Silivri envanterine kazandırılması konularında yaptığımız başvuruya cevap olarak atıl durumda olan çeşmenin proje çalışmalarına başlandığı ve restorasyon projelerinin hazırlandığı belirtilmektedir. İlgili çalışmalar tamamlanıp onaylandıktan sonra uygulamasının yapılacağı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından ifade edilmiştir.


Süreç, maliyet ve yapım usulü konusunda herhangi bir ifadeye yer verilmeyen dilekçeye ek olarak, yapının restorasyon işinin ne zaman ihale edileceği, projelerin hangi kurum tarafından hazırlanacağı, söz konusu işlere ait ödeneğin hangi kaynaklardan sağlanacağı sorularını ilgili birimlere sorarak kamuoyunu bilgilendireceğiz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page